Skip to content

Mays Landing Rd(Block 7801 Lot 35)Millville, NJ 08332

Built 1890
Farm (Qualified)
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 13, 2025

Property Information

Block7801
Lot35

Zoning---
Sq Footage2,244
Acreage25.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$4,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$118+0.8%
2024$117+7.9%
2023$108+0.2%
2022$108+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 2737, Page 13

Property Built

Built

Year Built: 1890