Skip to content

Cumberland Ave(Block 7801 Lot 62)Vineland City, NJ

Last Sale Date
Jul 6, 2065

Property Information

Block7801
Lot62
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page80

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage98.56

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$293,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$293,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,358+0.7%
2024$9,296+5.0%
2023$8,855+2.9%
2022$8,602+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$420,594
DeedBook 4055, Page 9910