Skip to content

1126 E Garden Rd(Block 904 Lot 17)Vineland, NJ 08360

Built 1870

Last Sale Date
Jul 23, 2069

Property Information

Block904
Lot17
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,064
Acreage1.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,000
32%
Improvement Value:$72,300
68%
Total Assessment$106,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,385+0.7%
2024$3,362+5.0%
2023$3,203-22.8%
2022$4,148+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1870