Skip to content

21 Ralph Street(Block 9501 Lot 27.01)Belleville Twp, NJ

Built 1877

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 26, 2024

Property Information

Block9501
Lot27.01
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class45
Description2SF2G 2FAM
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,481
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$151,200
49%
Improvement Value:$159,900
51%
Total Assessment$311,100

Built

Year Built: 1877