Skip to content

21-25 Roosevelt AvenueBelleville Twp, NJ 03401

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2003

Property Information

Block9901
Lot13
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBelleville Twp
Tax Map Page99

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$69,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$69,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,815+3.0%
2024$2,732+3.1%
2023$2,649+1.4%
2022$2,613+5.7%
Property History

No events match the selected filters.