Skip to content

J F Kennedy Dr NoBloomfield, NJ 07003

Last Sale Date
Feb 13, 2019

Property Information

Block156
Lot2.01
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBloomfield Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$359,800
71%
Improvement Value:$150,000
29%
Total Assessment$509,800

Sale
$0