Skip to content

Baldwin StreetBloomfield, NJ 07003

Last Sale Date
Feb 13, 2019

Property Information

Block726
Lot1.01
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityBloomfield Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningPR
Sq Footage---
Acreage6.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$610,000
55%
Improvement Value:$500,000
45%
Total Assessment$1,110,000

Sale
$0