Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
129-131 Hoffman Blvd.
East Orange, NJ 07017
Church/Charitable
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 20, 1991
Property Information
Block110
Lot10
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityEast Orange City
Tax Map Page5-9
Building Details
Building Class---
DescriptionCHURCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$86,400
16%
Improvement Value:$457,200
84%
Total Assessment$543,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.