Skip to content

120 Central Ave.

East Orange, NJ 07018

Last Sale Date
Mar 5, 2007

Property Information

Block190
Lot4
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityEast Orange City
Tax Map Page4-5

Building Details

Building Class---
DescriptionSCHOOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,719,200
26%
Improvement Value:$7,800,000
74%
Total Assessment$10,519,200

Sale
$0