Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
10 So. Munn Avenue Lot
East Orange, NJ 07018
Last Sale Date
Mar 14, 1974
Property Information
Block232
Lot32
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityEast Orange City
Tax Map Page4-8
Building Details
Building Class---
DescriptionCOURT PKG LOT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$220,400
93%
Improvement Value:$15,700
7%
Total Assessment$236,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.