Skip to content

424-26 Dr. Mlk Jr., Blvd.

East Orange, NJ 07017

Built 1980

Last Sale Date
Jul 6, 1972

Property Information

Block370
Lot5
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityEast Orange City
Tax Map Page2-12

Building Details

Building Class10
Description2S STORES & OFF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$205,800
8%
Improvement Value:$2,246,800
92%
Total Assessment$2,452,600

Built

Year Built: 1980