Skip to content

15-21 Sanford St.

East Orange, NJ 07018

Last Sale Date
Dec 31, 2020

Property Information

Block720
Lot2
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityEast Orange City
Tax Map Page3-14

Building Details

Building Class---
DescriptionCHURCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$480,700
28%
Improvement Value:$1,227,800
72%
Total Assessment$1,708,500

Sale
$0