Skip to content

47 John St.Fairfield, NJ 07004

Built 1975

Last Sale Date
Aug 23, 2016

Property Information

Block3601.01
Lot18
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityFairfield Twp
Tax Map Page36

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,920
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$268,000
45%
Improvement Value:$332,200
55%
Total Assessment$600,200

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975