Skip to content

501 21st St.

Irvington Twp, NJ 04361

Last Sale Date
Jan 3, 2008

Property Information

Block166
Lot35
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityIrvington Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionVAC LD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$133,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,177+2.0%
2024$1,154+1.6%
2023$1,136+0.1%
2022$1,135+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0