Skip to content

10-12 Weber Pl

Irvington, NJ 07111

Vacant Land

Last Sale Price
$106,000
Last Sale Date
Jun 1, 2005

Property Information

Block338
Lot11
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityIrvington Twp
Tax Map Page70

Building Details

Building Class---
DescriptionVAC. LOT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$160,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,549+2.0%
2024$1,518+1.6%
2023$1,495+0.1%
2022$1,494+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$106,000

To:

DeedBook 6201, Page 345