Property Sale
Sale
$229,000
To:
Sq Ft1,008DeedBook 20211, Page 35609
To:
From:
To:
Year Built: 1994
Irvington, NJ 07111
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,040 | +2.0% |
| 2024 | $6,899 | +35.3% |
| 2023 | $5,100 | +0.1% |
| 2022 | $5,098 | +2.8% |
To:
From:
To:
Year Built: 1994
239 40th Street C0034
Residential
239 40th Street C0028
Residential
239 40th Street C0012
Residential
239 40th Street C0025
Residential
239 40 Th Street C0033
Residential