Skip to content

14 Tiffany DrLivingston, NJ 07039

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 24, 2025

Property Information

Block2005
Lot16
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,550
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$398,900
52%
Improvement Value:$368,200
48%
Total Assessment$767,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,513+3.2%
2024$17,946+2.5%
2023$17,501+1.9%
2022$17,171+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966