Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
4 Plymouth Dr.Livingston, NJ 07039
Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 30, 2025
Property Information
Block2800
Lot6.02
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page28
Building Details
Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage0.25
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$256,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$256,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,475 | +3.1% |
| 2024 | $6,279 | — |
Property History
No events match the selected filters.