Skip to content

25 Harvest LaneLivingston, NJ 07039

Built 2024

Last Sale Price
$1,765,000
Last Sale Date
Jul 15, 2024

Property Information

Block4001
Lot15.01
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class21
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage3,108
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$316,800
24%
Improvement Value:$1,024,600
76%
Total Assessment$1,341,400

Sale
$1,765,000

To:

Sq Ft3,108DeedBook 20240, Page 42140

Property Built

Built

Year Built: 2024