Skip to content

4 Kingston Dr.Livingston, NJ 07039

Vacant Land

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 4, 2005

Property Information

Block5000
Lot15
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$72,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$72,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,771+3.1%
2024$1,717+2.5%
2023$1,675+1.9%
2022$1,644-21.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$190,200
DeedBook 5422, Page 73

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook 5296, Page 3