Skip to content

10 Coddington TerrLivingston, NJ 07039

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 29, 2022

Property Information

Block5102
Lot3
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,230
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$368,200
58%
Improvement Value:$262,000
42%
Total Assessment$630,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,415+3.1%
2024$14,948+4.3%
2023$14,333+1.9%
2022$14,062-11.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963