Skip to content

282 Eisenhower Pkwy.Livingston, NJ 07039

Built 2017

Last Sale Date
Mar 19, 2024

Property Information

Block600
Lot2.01
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityLivingston Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningB-1
Sq Footage---
Acreage1.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,455,000
33%
Improvement Value:$2,956,000
67%
Total Assessment$4,411,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$107,893+3.1%
2024$104,629+2.5%
2023$102,071+1.9%
2022$100,174-25.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2017