Skip to content

11-43 Raymond Plaza W(Block 150.02 Lot 162)Newark, NJ 07102

Last Sale Date
Jul 20, 2023

Property Information

Block150.02
Lot162
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class10
Description1 GATEWAY CONDO
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
1998$2,339,269+5.7%
1997$2,212,324+1.3%
1996$2,184,683+0.2%
1995$2,179,564-52.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0