Skip to content

21-23 Freeman St(Block 2024 Lot 1)Newark, NJ 07105

Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 17, 2007

Property Information

Block2024
Lot1
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page54

Building Details

Building Class10
DescriptionCOMMON ELEMENT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage806
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2007$32,816+1.8%
2006$32,246+4.6%
2005$30,819+8.4%
2004$28,443+0.0%
Property History

No events match the selected filters.