Skip to content

46-132 St Charles StNewark, NJ 07105

Last Sale Date
Jan 25, 2023

Property Information

Block2052
Lot1
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page79

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage10.79

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,394,500
21%
Improvement Value:$19,750,200
79%
Total Assessment$25,144,700

Sale
$0