Property Sale
Sale
$225,000
To:
Sq Ft1,916DeedBook 5975, Page 688
To:
Year Built: 1990
Newark, NJ 07103
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,789 | +2.0% |
| 2024 | $7,635 | +13.7% |
| 2023 | $6,714 | +404.8% |
| 2022 | $1,330 | +0.0% |
To:
Year Built: 1990
16 Krueger Ct
Residential
10 Richmond St
Residential
55 Vaughan Dr
Residential
8 Krueger Ct
Residential
54 Vaughan Dr
Residential