Property Sale
Sale
$303,500
To:
Sq Ft989DeedBook 20220, Page 83592
To:
Year Built: 1990
Newark, NJ 07103
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,088 | +2.0% |
| 2024 | $4,008 | -0.2% |
| 2023 | $4,014 | +201.8% |
| 2022 | $1,330 | +0.0% |
To:
Year Built: 1990
38 South Orange Ave
Residential
32 Rutgers Dr
Residential
20 Rider Ct
Residential
62 South Orange Ave
Residential
44 Rutgers Dr
Residential