Property Sale
Sale
$63,500
To:
Sq Ft3,232DeedBook 5193, Page 596
To:
Year Built: 1907
Newark, NJ 07103
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,549 | +2.0% |
| 2024 | $5,439 | -0.2% |
| 2023 | $5,448 | -1.7% |
| 2022 | $5,544 | +1.0% |
To:
Year Built: 1907
104 Treacy Ave
Residential
15-17 Tillinghast St
Residential
42-44 Homestead Park
Residential
789-795 S 10th St
Residential
33-35 Hedden Terr
Residential