Skip to content

797 S 18th StNewark, NJ 07103

Last Sale Date
Oct 1, 1997

Property Information

Block2638
Lot45
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page82

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,000

Tax History

YearProperty taxesChange
1999$358+4.4%
1998$343-86.4%
1997$2,528+1.3%
1996$2,497+0.2%
Property History

No events match the selected filters.