Skip to content

33-35 Astor St

Newark, NJ 07114

Last Sale Date
Oct 18, 2014

Property Information

Block2811
Lot10
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page87

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,300
13%
Improvement Value:$542,000
87%
Total Assessment$625,300

Sale
$0