Skip to content

97-111 16th AveNewark, NJ 07103

Last Sale Date
Apr 5, 2022

Property Information

Block292
Lot26.01
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page71

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.76

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$393,600
27%
Improvement Value:$1,057,000
73%
Total Assessment$1,450,600

Sale
$0