Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
499 S 15th StNewark, NJ 07103
Last Sale Date
Feb 13, 1996
Property Information
Block333
Lot8
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page69
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$32,800
85%
Improvement Value:$5,800
15%
Total Assessment$38,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.