Property Sale
Sale
$95,000
To:
Sq Ft4,116DeedBook 5183, Page 949
To:
Year Built: 1917
Newark, NJ 07112
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,716 | +2.0% |
| 2024 | $6,584 | -0.2% |
| 2023 | $6,594 | -1.7% |
| 2022 | $6,711 | +1.0% |
To:
Year Built: 1917
14-18 Van Velsor Pl
Residential
78-80 Renner Ave
Residential
387-389 Chadwick Ave
Residential
131-133 Goodwin Ave
Residential
136-138 Goodwin Ave
Residential