Skip to content

422-430 Sandford AveNewark, NJ 07106

Last Sale Date
Jun 22, 2021

Property Information

Block4198
Lot62
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page40

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,000
14%
Improvement Value:$291,600
86%
Total Assessment$340,600

Sale
$0