Skip to content

17-19 Whitney St(Block 4245 Lot 13)Newark, NJ 07106

Last Sale Date
Oct 18, 2014

Property Information

Block4245
Lot13
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page42

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$112,200
97%
Improvement Value:$3,300
3%
Total Assessment$115,500

Sale
$0