Skip to content

26-56 Mayor Gibson

Newark, NJ 07104

Last Sale Date
Feb 28, 2017

Property Information

Block572
Lot47
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.82

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,800
12%
Improvement Value:$737,300
88%
Total Assessment$841,100

Sale
$0