Skip to content

336-350 Mt Prospect Ave

Newark, NJ 07104

Last Sale Date
Apr 6, 2022

Property Information

Block579
Lot12
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityNewark City
Tax Map Page15

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$810,300
14%
Improvement Value:$5,172,500
86%
Total Assessment$5,982,800

Sale
$0