Property Sale
Sale
$177,500
To:
Sq Ft4,200DeedBook 5878, Page 756
To:
Year Built: 1927
Newark, NJ 07107
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,697 | +2.0% |
| 2024 | $6,565 | -0.2% |
| 2023 | $6,576 | -1.7% |
| 2022 | $6,692 | +1.0% |
To:
Year Built: 1927
164-166 N 10th St
Residential
505-507 N 9th St
Residential
67-69 Manchester Pl
Residential
519-521 Ridge St
Residential
395-397 N 12th St
Residential