Skip to content

25 Mt. Pleasant PlaceWest Orange, NJ 07052

Last Sale Date
May 15, 2023

Property Information

Block155.07
Lot36
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityWest Orange Twp
Tax Map Page0087

Building Details

Building Class10
Description2SB
Dwellings0
ZoningR-5
Sq Footage---
Acreage1.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$240,000
13%
Improvement Value:$1,554,400
87%
Total Assessment$1,794,400

Sale
$0