Skip to content

681 Prospect AvenueWest Orange, NJ 07052

Last Sale Date
Mar 10, 2016

Property Information

Block158.01
Lot40
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityWest Orange Twp
Tax Map Page0015

Building Details

Building Class---
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage2,553
Acreage2.62

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$560,000
31%
Improvement Value:$1,233,600
69%
Total Assessment$1,793,600

Sale
$0