Skip to content

71 Sheridan AvenueWest Orange, NJ 07052

Last Sale Date
Sep 9, 2024

Property Information

Block159.11
Lot2
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityWest Orange Twp
Tax Map Page0106

Building Details

Building Class10
Description2SBR
Dwellings0
ZoningR-6
Sq Footage---
Acreage2.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$318,000
5%
Improvement Value:$6,327,900
95%
Total Assessment$6,645,900

Sale
$0