Skip to content

Swayze StreetWest Orange, NJ 07052

Last Sale Date
Aug 27, 2024

Property Information

Block176.17
Lot1
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityWest Orange Twp
Tax Map Page0122

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings0
ZoningR-6
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$283,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$283,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,684+1.9%
2024$6,561+5.6%
2023$6,213+1.6%
2022$6,113+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0