Skip to content

4 Freeman PlaceWest Orange, NJ 07052

Last Sale Date
Jul 17, 2023

Property Information

Block3.01
Lot52
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityWest Orange Twp
Tax Map Page0010

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings0
ZoningR-6
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$103,200

Tax History

YearProperty taxesChange
1997$2,464+5.0%
1996$2,347+5.4%
1995$2,226+2.0%
1994$2,182+7.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0