Skip to content

4 Tompkins StreetWest Orange, NJ 07052

Last Sale Date
Jul 17, 2023

Property Information

Block7
Lot22
Qualifier---
CountyEssex
MunicipalityWest Orange Twp
Tax Map Page0021

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings0
ZoningR-M
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$218,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$389+1.9%
2017$382+2.0%
2016$374-72.4%
2015$1,357+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0