Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1760 Clements Bridge RdWoodbury, NJ 08096
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 16, 1992
Property Information
Block1.04
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page1
Building Details
Building Class---
DescriptionCHILI'S
Dwellings0
ZoningBC2
Sq Footage---
Acreage5.1
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$1,377,000
57%
Improvement Value:$1,038,200
43%
Total Assessment$2,415,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $86,585 | +3.3% |
| 2024 | $83,807 | +2.2% |
| 2023 | $82,020 | +1.2% |
| 2022 | $81,078 | +1.9% |
Property History
No events match the selected filters.