Skip to content

425 Periwinkle DrWoodbury, NJ 08096

Built 2005

Last Sale Price
$175,946
Last Sale Date
Sep 30, 2005

Property Information

Block1.05
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page1.01

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage1,292
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,700
26%
Improvement Value:$123,000
74%
Total Assessment$166,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,976+3.3%
2024$5,784+2.2%
2023$5,661+1.2%
2022$5,596+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$175,946
DeedBook 4078, Page 36

Property Built

Built

Year Built: 2005