Skip to content

107 Morning Glory LnWoodbury, NJ 08096

Built 2002

Last Sale Price
$259,750
Last Sale Date
Dec 12, 2005

Property Information

Block1.05
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionKINGSTON MODEL
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage1,554
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,400
24%
Improvement Value:$139,600
76%
Total Assessment$183,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,311+3.5%
2024$6,100+2.3%
2023$5,965+1.2%
2022$5,893+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$259,750
DeedBook 4152, Page 118

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$2,992,500
DeedBook 3192, Page 8