Skip to content

412 Periwinkle DrWoodbury, NJ 08096

Built 2002

Last Sale Price
$218,000
Last Sale Date
Mar 27, 2019

Property Information

Block1.06
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5S1G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage2,124
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,100
21%
Improvement Value:$170,600
79%
Total Assessment$216,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,769+3.3%
2024$7,519+2.2%
2023$7,359+1.2%
2022$7,275+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$218,000

From:

To:

Sq Ft2,124DeedBook 6069, Page 184Recorded4/17/2019

Property Sale

Sale
$239,900
DeedBook 3922, Page 310

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$181,520
DeedBook 3359, Page 216