Skip to content

202 Heritage WayWoodbury, NJ 08096

Built 2002

Last Sale Price
$151,358
Last Sale Date
May 16, 2002

Property Information

Block1.08
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage1,424
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,700
24%
Improvement Value:$135,100
76%
Total Assessment$178,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,410+3.3%
2024$6,204+2.2%
2023$6,072+1.2%
2022$6,002+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$151,358
DeedBook 3421, Page 264

Property Built

Built

Year Built: 2002