Skip to content

308 Juneberry WayWoodbury, NJ 08096

Built 2002

Owner
---
Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Nov 10, 2025

Property Information

Block1.08
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage1,430
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,400
24%
Improvement Value:$138,000
76%
Total Assessment$181,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,503+3.3%
2024$6,295+2.2%
2023$6,160+1.2%
2022$6,090+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000
Sq Ft1,430DeedBook 7267, Page 104Recorded11/18/2025

Property Sale

Sale
$206,000

From:

To:

Sq Ft1,430DeedBook 5706, Page 125Recorded8/8/2017

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 4737, Page 99

Property Sale

Sale
$219,900
DeedBook 3902, Page 1

Property Sale

Sale
$164,807
DeedBook 3419, Page 286

Property Built

Built

Year Built: 2002